Jaunumi

Programma: tehniskie palīglīdzekļi

2012-05-30

Īstenojot programmu Cilvēku ar kustību ierobežojumiem apgādāšana ar tehniskajiem palīglīdzekļiem Valsts Sociālās palīdzības centram Rīga 2012. gada maijā tika nodotas humanitārās kravas partija, kuru biedrība MOTUS VITA saņēma no Starptautiskās ALS/MND organizāciju alianses (www.alsmndalliance.org). Īpašu sirsnīgu paldies mēs izsakām personīgi alianses prezidentam Gudjanam Sigurdsonam un Islandes Nacionālās universitātes klīnikas galvenajai ergoterapeitei Kristinai Einardsdottirei, par viņu lielo ieguldījumu šajā programmā. (Kristin Einarsdottir (Director of Occupational Therapy in the National University Hospital of Iceland))

Un šie ir tikai pirmie reālie rezultāti šī starptautiskā projekta ietvaros, kurā piedalās kā valstiskas, tā arī nevalstiskas organizācijas no Islandes, Beļģijas, Austrijas un Latvijas.

Pansionāti cilvēkiem ar invaliditāti "Ezerkrasti" un "Jugla" saņēma viņiem tik ļoti nepieciešamo palīdzību funkcionālo gultu, invalīdu ratiņkrēslu, staiguļu, kā arī vannas istabu, tualešu un citām telpām nepieciešamā aprīkojumu veidā. MOTUS VITA biedri saņem viņiem nepieciešamos tehniskos palīglīdzekļus. Notiek intensīvs darbs, lai biedrības MOTUS VITA biedrus, kuri sirgst ar nervu muskulārām saslimšanām, apgādātu ar elektriskajiem ratiņkrēsliem, kā arī apgādatus ar papildus speciālo tehnisko aprīkojumu, kas speciāli pielāgots katram cilvēkam individuāli. Visi šie palīglīdzekļi cilvēku ar invaliditāti dzīvi padarīs daudz neatkarīgāku un komfortablāku.

Īpaši gribas atzīmēt to faktu, ka šīs programmas pamati tika izstrādāti jau 2011. gada augustā Jūrmalā starptautiskās konferences „Baltijas Tilts” norises laikā, kuru noorganizēja biedrība MOTUS VITA. Tāpat ļoti lielu atbalstu konferences organizēšanā un īstenošanā ieguldīja Borisa un Irinas Teterevu fonds (www.teterevfond.org).

atpakaļ