Jaunumi

Kā ietekmēt invaliditātes politiku praktiski

2012-10-18

 

 MOTUS VITA delegācija piedalījās augsta līmeņa konferences darbā, pa invaliditātes jautājumiem, kura notika 18.oktobrī Rīgā, Eiropas Savienības mājā. Tajā piedalījās gan atbildīgās amatpersonas un cilvēku ar invaliditāti organizāciju vadītāji no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, gan Eiropas Foruma cilvēkiem ar invaliditāti valdes priekšsēdētājs Janis Vardakastanis. 

 

Darba konferences mērķis bija apzināt, kā trijās Baltijas valstīs cilvēku ar invaliditāti jumta organizācijas ir iesaistītas ANO Konvencijas par cilvēku ar invaliditāti tiesībām realizācijā, kāda ir šo organizāciju kapacitāte un spēja pildīt tai uzdotos uzdevumus, kāds ir valsts atbalsts šīm organizācijām.

Līdzās tam darba konferencē tika aplūkots šobrīd ļoti aktuālais jautājums par jauno ES Struktūrfonda periodā (2014 – 2020) izmantojuma plānojumu valstī. Kā jau vairākkārtīgi ir norādījis Eiropas Forums cilvēkiem ar invaliditāti – vismaz 20% šo līdzekļu ir jābūt izmantotiem sociālās iekļaušanas nodrošināšanai, tostarp lielu uzmanību pievēršot arī cilvēku ar invaliditāti jautājumiem – tādiem kā nodarbinātība, deinstitucionalizācija, atbalsta pakalpojumu u.c. Darba konferencē paredzēts analizēt, kā plānots šos jautājumus risināt visās trijās Baltijas valstīs.

Darba gaitā skatītās prezentācijas atrodamas šeit:  http://www.sustento.lv/resource/show/1027

atpakaļ