Jaunumi

Biedrības “Motus Vita” radošo darbu izstāde tirdzniecības centrā “Gallerija Riga”

2012-12-04

 

Galvaspilsētas tirdzniecības centrā “Gallerija Riga” (Dzirnavu ielā 67) no 15.10. - 01.11.2012. notika radošo darbu izstāde, kurus programmas “Mākslas terapija” ietvaros radījuši cilvēki ar invaliditāti. 2012. gadā projektu līdzfinansēja Rīgas Domes Izglītīas, kultūras un sporta departaments (projekta vadītāja – Ilze Grīntāle).

Mākslas darbi, ko radījuši cilvēki ar īpašām vajadzībām un ierobežotām iespējām ikdienā, ir radošā darba rezultāts, kas devis šiem cilvēkiem radīšanas prieku, bet mākslas darbu izstāde – šo cilvēku iespēja dalīties  priekā.

 

Rīgas Domes deputāte Irina Vinnika izstādes atklāšanas dienā atzīmēja:

“Es ieteiktu visiem, kuri sirgst ar depresiju, apmeklēt šo izstādi. Jūs noteikti izārstēsieties un vēl ilgi jūsu garastāvoklis būs pozitīvs. Ieraugot, kā cilvēki, kurus dzīve ir ierobežojusi un kuri ir spējuši pārvarēt, liekas, nepārvarāmas grūtības un apgūt neparastas mākslas tehnikas, jūs noteikti sāksiet skatīties uz sevi, kas stingri stāv uz abām kājām, pilnīgi savādāk...”

Mēs uzskatām, ka izstāde ir izdevusies un programma “Māksas terapija” turpina strādāt. Izstāde ir devusi jaunu iedvesmu programmas attīstīšanai. Nodarbībām ir pieteikušies jauni dalībnieki ar vēlmi apgūt radošās mākslas noslēpumus. Daudzi no mūsu biedriem un brīvprātīgajiem ir ieguvuši jaunus draugus. Dalību programmā ir uzsākuši profesionālie mākslinieki Dags Vidulejs un Līga Zīle, daudzi mediķi ir izteikuši piedāvājumus palīdzēt programmas turpmākā darbībā.

Iztāde ir ļāvusi uzsākt sarunas ar mākslas galerijas Happy Art Muzeum galveno mākslinieku Dagu Viduleju, kas ļoti lepojas ar iespēju savā galerijā izstādīt programmas ietvaros tapušos darbus. Pēc iztādes mākslinieks laipni piedāvāja galerijā izveidot pastāvīgu “Motus Vita” mākslas darbu ekspozīciju, kas ir apskatāma arī pašlaik.

Pats būtiskākais mērķis ir sasniegts – programmas dalībnieki ir ieguvuši daudz pozitīvu emociju, saskarsmes prieku, sajutuši sabiedrības uzmanību, iesaistījušies sabiedriskajā dzīvē. 

atpakaļ