Jaunumi

MOTUS VITA Mākslas izstāde

2015-01-30

2014. gada 12. decembrī  Galleria Riga 7. stāvā tika atklāta MOTUS VITA mākslas izstāde. Cilvēku ar īpašam vajadzībām biedrība MOTUS VITA savā 5 gadu jubilejā sarīkoja 10. mākslas darbu izstādi projekta Art-terapija ietvaros, kuru finansē Borisa un Ināras Teterevu fonds. MOTUS VITA dalībnieki ar nepacietību gaidīja šīs izstādes atklāšanu. Viņi vēlējās dalīties ar citiem priekā, kurš piepildīja viņu sirdis savu šedevru radīšanas laikā. Dalībnieki pierādīja, pirmkārt, paši sev, saviem tuviniekiem un daudziem ieinteresētiem cilvēkiem to, ka, neskatoties uz veselības problēmām, var un ir vajadzīgs atrast dzīvē gaišo, labo, skaisto, kas priecē dvēseli, ļauj dzīvot aktīvi un interesanti.
 

Ir labi zināms, ka radošums palīdz cilvēkam realizēties kā personībai, atvērties, izzināt sevi un pasauli. Radīšanas brīža izdzīvošana  dod spēku pārvarēt grūtības un šķēršļus. Tomēr lielam radošuma spēkam ir vēl viena noderīga īpašība: tas ārstē, dziedē dvēseli, un tāpēc tam ir labvēlīga ietekme uz fizisko veselību. Un pats galvenais, šī ārstēšana ir pilnīgi nesāpīga un  sniedz prieku. Programmas Art – terapija dalībnieki vēlreiz apstiprināja, ka tā tas ir.
Notikusī izstāde  ir kārtējais Art - terapijas programmas posma finišs un nākamā posma sākums. Mums nav nekādu šaubu, ka turpmākais  darbs Art-terapijas programmas ietvaros tiks attīstīts tālāk. Arvien vairāk cilvēku ar invaliditāti izsaka vēlmi piedalīties šajā programmā. Tiem, kuriem jau ir pieredze un prasmes, dzimst jaunas idejas un viņi deg nepacietībā tās īstenot. Jauki ir arī tas, ka mūsu programmai ir gatavi pievienoties jauni profesionāli mākslinieki, tādi kā, Karinē Paroņanca un Anitra Bērziņa, jauni brīvprātīgie, psihologi un vienkārši cilvēki ar labu sirdi. Tādējādi Art - terapijas programma, papildus vispāratzītajam terapeitiskajam efektam ir arī piemērs reālai cilvēku ar invaliditāti integrācijai valsts sabiedriskajā dzīvē.

atpakaļ