Jaunumi

Par Eiropas gada (2010) ietvaros rīkotās akcijas \

2011-01-19

Eiropas gada (2010) akciju "Labā prakse", rīkoja Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācijai (LCĪVSO) SUSTENTO, kas pieteikumus aicināja iesniegt kā savas dalīborganizācijas, tā domubiedrus no citām organizācijām. Par akcijas uzvarētājiem atzīta biedrība Motus Vita. Šī organizācija, kas darbojas pamatā tikai brīvprātīgi, akcijā startē un pārsteidz ar daudzveidību savā "labo prakšu" portfelī. Viņu iniciatīvas ir datorapmācība cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, radošo darbnīcu organizēšana, ekskursiju rīkošana.

Kopumā saņemti seši augstu vērtējami pieteikumi. Līdzās uzvarētājiem - biedrībai "MOTUS VITA" - pieteikuma anketas saņemtas no Jelgavas "Zvaigznes", asociācijas Latvijas Sievietēm ar invaliditāti " Aspazija ", Puzes invalīdu biedrības "Labas pārmaiņas", cilvēku ar invaliditāti, kas slimo ar neiromuskulārajām slimībām, Dagdas invalīdu brālība "NEMA" un biedrība cilvēkiem ar psihiskās veselības traucējumiem "Gaismas stars".

Kā atzīst organizatori, tad visgrūtākais šajos labo darbu pieteikumos bija izvērtēt to, kura organizācija no akcijas dalībniecēm ir devusi visievērojamāko ieguldījumu draudošās vai daudzviet esošās nabadzības un sociālās atstumtības mazināšanai. Cik lielā mērā viņu darbs ir mainījis sabiedrības attieksmi un izpratni par to, cik reāli ir šie draudi ikvienam no mums, dzīvojot savā valstī šajā ekonomiski saspringtajā laikā?

ES mājā notika uzvarētāju godināšana. Labklājības ministre Ilona Jurševska apsveica visus MOTUS VITA biedrus un apbalvoja Motus Vita valdes priekšsēdētāju Valeriju Rakovu ar goda diplomu.

Par Eiropas gadu (2010)
Lai gan Eiropas Savienība tiek uzskatīta par vienu no bagātākajiem kontinentiem pasaulē, tomēr vēl aizvien 17% tās iedzīvotāju ir uzskatāmi par nabadzīgiem. Lai cīnītos ar nabadzību un tās radītajām sekām, 2010. gads Eiropā tika pasludināts par gadu cīņā pret nabadzību un sociālo atstumtību.

Šī gada mērķis nav un nevar būt panākt, ka visās 27 Eiropas Savienības valstīs pilnībā tiks iznīdēta nabadzība, tā svarīgākais uzdevums bija uzsākt skaļu diskusiju par nabadzību tās cēloņiem un sekām, lai katram Eiropas iedzīvotājam ļautu saprast, ka arī viņa tieša līdzdalība spēj kaut nedaudz tomēr mainīt šo situāciju.

Ar iesniegtajām labo prakšu piemēriem iespējams iepazīties: www.sustento.lv

atpakaļ