Biblioterapija

gada 18 aprīlī notika ilgi gaidītā otrā tikšanās projekta “Biblioterapija” ietvaros, kas tika veltīta Pasaku terapijai. Šoreiz jautājums par vietas izvēli bija vēl asāks: bija nepieciešams ne tikai telpas, bet arī “pasakaina” vieta, ar vēsturisku noskaņu. Un tāda vieta atradās. Mums tika laipni piedāvātas telpas Klostera ielā 5, kuru sienās pašlaik atrodas centrs “Svētās Ģimenes...

  1. gada 18 aprīlī notika ilgi gaidītā otrā tikšanās projekta “Biblioterapija” ietvaros, kas tika veltīta Pasaku terapijai.

Šoreiz jautājums par vietas izvēli bija vēl asāks: bija nepieciešams ne tikai telpas, bet arī “pasakaina” vieta, ar vēsturisku noskaņu.

Un tāda vieta atradās. Mums tika laipni piedāvātas telpas Klostera ielā 5, kuru sienās pašlaik atrodas centrs “Svētās Ģimenes māja” un viņa laipnā saimniece Inese Švekle. Senos laikos, 13. gadsimtā šajā ēkā bija sieviešu klosteris. Un iekšpusē pēc rekonstrukcijas var redzēt oriģinālās 13.gs. akmens sienas, aiz kurām tajos laikos noslēdzās Rīga un tā laika bruģētā iela.

Telpas bija tik iespaidīgas, ka burvju noskaņojums sākās jau no pirmajām minūtēm. Ilgi neredzējušies draugi nodevās neierobežotai savstarpējai saziņai pie tases tējas un pat dziedāja dziesmas.

Biedrības Motus Vita Naģežda locekle ar entuziasmu un prieku skaitīja savus dzejoļus.

Kāds pārsteigums bija, kad atklājās, ka Latvijā dzīvo īsta pasaku stāstītāja Anna Kašina – viņa arī psihologs un 3 bērnu māte.

Anna ar prieku atsaucās mūsu priekšlikumam, vadīt Pasaku terapijas nodarbību. Viņa pati ne tikai raksta pasakas, bet arī māca cilvēkiem, kā lietojot šo burvju līdzekli, izmainīt savu dzīvi uz labo pusi.

Visi Motus Vita viesi – locekļi aktīvi un ar īstu bērnu prieku piedalījās pasaku rakstīšanā. Un pat ieguva mājasdarbu – uzrakstīt savu pasaku.

Beigās Anna izlasīja pasaku par laimes veikalu. Skudriņas, kuras pārskrēja pār ķermeni kļuva par patīkamu tikšanās noslēgumu.

Bija prieks par to, ka jauni cilvēki parādās mūsu tikšanās un tas nozīmē, ka mēs darām kaut ko noderīgu cilvēkiem!