Ekskursija uz Pure Chocolate

„Visiem, kuri priecājas par dzīvi, šokolādes muzejs daļiņu dzīvesprieka bez šaubām dāvās ar šokolādi, jo tā pieder pie klasiskajām baudām” – šādi skan Pure Chocolate reklāma. Bet mēs, MOTUS VITA dalībnieki un starptautiskās ziemeļvalstu ALS/MND konferences viesi, arī esam tie cilvēki, kuru uzrunā minētais sauklis. Mēs protam priecāties par dzīvi. Lūk, 2015. gada 23. augustā...

„Visiem, kuri priecājas par dzīvi, šokolādes muzejs daļiņu dzīvesprieka bez šaubām dāvās ar šokolādi, jo tā pieder pie klasiskajām baudām” – šādi skan Pure Chocolate reklāma.

Bet mēs, MOTUS VITA dalībnieki un starptautiskās ziemeļvalstu ALS/MND konferences viesi, arī esam tie cilvēki, kuru uzrunā minētais sauklis. Mēs protam priecāties par dzīvi.

Lūk, 2015. gada 23. augustā ar iespaidīgu auto karavānu ieradāmies Tukuma novadā, kur arī atrodas Pure Chocolate uzņēmums ar šokolādes muzeju.

Ekskursija sākās ar filmu par to, kas ir šokolāde, kādi šokolādes veidi pastāv, kā šokolāde tiek ražota no kakao pupiņām, arī kā šīs pupiņas audzē un apstrādā. Daudziem ekskursijas dalībniekiem atsevišķi fakti no iecienītā kāruma „biogrāfijas” kļuva par atklāsmi.

Pēc filmas noskatīšanas mums bija iespēja saņemt no muzeja pārstāvja atbildes uz daudzajiem jautājumiem un pašiem pagatavot konfektes ar pildījumu. Šokolādes darbnīca tika organizēta rotaļīgā formā un sniedza milzum daudz pozitīvu emociju. Bet kad pienāca laiks nodegustēt pašrocīgi pagatavotos kārumus, emocijas sita augstu vilni! Cik patīkami ir redzēt smaidīgus cilvēkus ar mirdzošām acīm!

Ekskursijas noslēgumā sarīkojām improvizētu pikniku dižpriežu vidū zem zilajām vasaras debesīm, jo pat laika apstākļi šajā dienā bija pret mums labvēlīgi noskaņoti!