Oļesjas Rostovskas koncerts. Termenvokss.

gada 26. martā Svētās Ģimenes mājā notika ērģelnieces, muzikālo instrumentu kariļona un termenvoka izpildītājas Oļesjas Rostovskas koncerts MOTUS VITA dalībniekiem un viesiem. Oļesja Rostvoska ir viena no vadošajiem termenvoka spēlētājiem pasaulē, aktīvi komponē: viņa ir autore skaņdarbiem simfoniskajam orķestrim, korim, ērģelēm, kariļonam, sacer kamermūziku, vokālo mūziku, kā arī teatrālo uzvedumu, raidlugu, multimediju instalāciju mūziku, elektroakustiskās...

  1. gada 26. martā Svētās Ģimenes mājā notika ērģelnieces, muzikālo instrumentu kariļona un termenvoka izpildītājas Oļesjas Rostovskas koncerts MOTUS VITA dalībniekiem un viesiem.

Oļesja Rostvoska ir viena no vadošajiem termenvoka spēlētājiem pasaulē, aktīvi komponē: viņa ir autore skaņdarbiem simfoniskajam orķestrim, korim, ērģelēm, kariļonam, sacer kamermūziku, vokālo mūziku, kā arī teatrālo uzvedumu, raidlugu, multimediju instalāciju mūziku, elektroakustiskās kompozīcijas. Oļesjas sacerējumu vidū ir “Kaisles pēc Marka”, Koncerts termenvokam ar orķestri, opera “Rati” pēc Gogoļa daiļrades un dauzi citi. Skaņdarbi ir skanējuši vairāku Krievijas, ASV, Austrum- un Rietumeiropas pilsētu koncertzālēs.

Apmeklējot Rīgu, mūziķe sniedza īpašu koncertu MOTUS VITA organizācijai, kurā skanēja gan klasiskie, gan mūsdienu skaņdarbi termenvokam. Oļesja saistošā manierē pastāstīja par instrumenta vēsturi, tā izgudrotāja Ļeva Termena dzīvi, labprāt atbildēja uz daudziem jautājumiem.

Dalībnieku patieso interesi izraisīja meistarklase. Ikviens interesents Oļesjas vadībā varēja sajusties kā izpildītājs un izmēģināt šā brīnumainā instrumenta darbību.