ALS diena

Motoneirona slimība – pacientiem un medicīnas speciālistiem 2017. gada 6. maijā, Tallink Hotel Riga viesnīcā, Elizabetes ielā 24, Rīgā, Latvijas Neiroimunologu asociācija sadarbībā ar Cilvēku ar īpašām vajadzībām sabiedrību MOTUS VITA rīkoja pasākumu “Motoneirona slimība – pacientiem un medicīnas specialistiem”. Motoneriona slimība ir reta slimība, tāpēc aktuāla un patiesa informāciju par tās ārstēšanu, rehabilitāciju un...

Motoneirona slimība – pacientiem un medicīnas speciālistiem

2017. gada 6. maijā, Tallink Hotel Riga viesnīcā, Elizabetes ielā 24, Rīgā, Latvijas Neiroimunologu asociācija sadarbībā ar Cilvēku ar īpašām vajadzībām sabiedrību MOTUS VITA rīkoja pasākumu “Motoneirona slimība – pacientiem un medicīnas specialistiem”.

Motoneriona slimība ir reta slimība, tāpēc aktuāla un patiesa informāciju par tās ārstēšanu, rehabilitāciju un slimnieku aprūpi ir īpaši svarīga viesiem, kas rūpējas par pacientiem ar ALS slimībām.

Dienas iesākumā tika demonstrēta dokumentālā filma “Are’s life with ALS – Lou Gehrig’s disease” par kāda ALS pacienta dzīvi Norvēģijā,. Filmu demonstrēšanai laipni piedāvāja mūsu norvēģu kolēģi.

Klātesošos uzrunāja Rīgas Domes Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētāja Olga Veidiņa un Rīgas Domes deputāte Irina Vinņika.

Pamata darbu pasākuma organizēšanā un sagatavošanā uzņēmās Latvijas Neiroimunologu asociācijas dalībnieki Viktorijas Ķēniņas vadībā. Mēs no sirds pateicāmies Viktorijai un viņas komandai par pasākuma rīkošanu.

Pasākuma programma iekļāva 6 tematus:

– ALS un citas motoneironu saslimšanas (Doc. Viktorija Ķēniņa);

– Elpošanas funkcijas izvērtēšana un korekcijas ALS pacientiem (Dr. Juris Vjugins);

– Barošanas problēmas pacientiem ar ALS (Dr. Reinis Laguns);

– Ko varam piedāvāt Latvijā pacientiem ar ALS (Aigars Lavrinovičs / Doc.Viktorija Ķēniņa);

– Pieeja ALS pacientiem – Sankt-Pēterburgas pieredze (Dr. Vera Demešonoka, Sankt-Pēterburga).

Nobeigumā Aleksandra Ivanova (MOTUS VITA) pastāstīja dalībniekiem par to, ko organizācija jau dara pacientiem un kas ir plānojams nākotnē.

Priecē tas fakts, ka pasākumu apmeklēja daudzi Rīgas Stradiņa Universitātes studenti, topošie mediķi.

Apkopojot pasākuma rezultātus, var konstatēt, ka pēdējo divu gadu laikā Latvijā ir darīts diezgan daudz, lai nodrošinātu medicīnisko aprūpi ALS pacientiem, kā arī ir nosprausti nākotnes rīcības plāni.