Iespēja būt sadzirdētiem

Vēlamies padalīties ar jums interesantā stāstā par talantīgu inženieri no Latvijas – Juri Kļonovu. Ar Juri iepazināmies 2015. gadā mūsu biedrības “Motus Vita” rīkotajā konferencē.  Viņš atlidoja no Dānijas, kur tolaik strādāja un veica pētniecisko darbību biomedicīnas inženierijas jomā. Juris iepazīstināja mūs ar savu unikālo izstrādni, kas ļauj ALS/MND pacientiem patstāvīgi komunicēt. Kad tehnoloģija tika noprezentēta, to...

Vēlamies padalīties ar jums interesantā stāstā par talantīgu inženieri no Latvijas – Juri Kļonovu.

Ar Juri iepazināmies 2015. gadā mūsu biedrības “Motus Vita” rīkotajā konferencē. 

Viņš atlidoja no Dānijas, kur tolaik strādāja un veica pētniecisko darbību biomedicīnas inženierijas jomā. Juris iepazīstināja mūs ar savu unikālo izstrādni, kas ļauj ALS/MND pacientiem patstāvīgi komunicēt. Kad tehnoloģija tika noprezentēta, to pārbaudīja daži interesenti, galvenokārt ALS pacienti – mūsu konferences dalībnieki no Baltijas. Tehnoloģijas neinvazivitāte ļāva praktiski pielietot komunikācijas sistēmu pašās konferenču telpās.

Tagad Jura tehnoloģijai ir īpašs nosaukums – BirgerMind®. Šī tehnoloģija tika būtiski uzlabota un ir speciāli paredzēta cilvēkiem ar ALS/MND un pacientiem ar kustību un runas ierobežojumiem, kā arī pilnībā paralizētiem cilvēkiem. BirgerMind® nosaukums tika veltīts viņa draugam Birgeram, kas jau vairāk par 26 gadiem dzīvo ar ALS un ir pilnībā paralizēts.

Šī unikālā palīgtehnoloģija ļauj tās lietotājiem patstāvīgi rakstīt tekstu, izrunāt to dažādās valodās, aktīvi izmantot sociālos tīklus, izsaukt pēc palīdzības un, pats galvenais, sniedz iespēju sazināties ar tuviniekiem un mīļajiem, kā arī ļauj pacientiem izteikt savas vēlmes un apmainīties domām ar apkārtējiem.

BirgerMind® tehnoloģija ir pilnīgi neinvazīva un balstīta uz smadzeņu-datora saskarni, jeb “Brain-Computer Interface”, kas pārvērš smadzeņu signālus konkrētās darbībās, izmantojot inovatīvus algoritmus. Pierodot pie saskarnes, vārdu rakstīšanu var veikt pat ar aizvērtām acīm, tikai ar domu spēku. Pacienti to var izmantot gan telpās, gan ārā, svaigā gaisā. 


BirgerMind® komanda nepārtraukti attīsta šo tehnoloģiju un dara visu iespējamo, lai palīdzētu pēc iespējas vairākiem pacientiem. Mūsu “Motus Vita” asociācija atbalsta šo daudzsološo projektu, un aicinām arī jūs atbalstīt BirgerMind® izstrādes komandu. Ja jums ir nepieciešama šī palīgtehnoloģija, vai vēlaties uzzināt vairāk, lūdzu, atstājiet savus kontaktus šajā saitē: als.care, tad BirgerMind®️ komanda ar jums varēs sazināties un ar prieku palīdzēs.

#ALS

#MND

#NMD

#birgermind

#BCI

#braincomputerinterface

#assistivetechnology

#communication

#independence

#automation

#brainwaves

#artificialintelligence

#innovativeproducts

#AI

Jaunākie komentāri
    Categories
    Newsletter
    Twitter
    Could not authenticate you.