Vasaras nometne „Izaicinājums 6”, 2013. Wings for Wheels.

Kas jums nāk prātā, dzirdot vārdu salikumu „cilvēki ar invaliditāti” vai „nometne cilvēkiem ar invaliditāti”? Drūms liktenis? Bēdīgas sejas? Nomāktība un bezcerība? Gaušanās par grūtu dzīvi? Nožēlojama eksistēšana?… Tādā gadījumā mums ir prieks kliedēt šo priekšstatu, jo vismaz nometnē „Izaicinājums 6” nekā tāda nebija. Varbūt tikai dalībnieku ierobežotās Workshopkustību spējas un speciālie pārvietošanās līdzekļi atgādināja...

Kas jums nāk prātā, dzirdot vārdu salikumu „cilvēki ar invaliditāti” vai „nometne cilvēkiem ar invaliditāti”? Drūms liktenis? Bēdīgas sejas? Nomāktība un bezcerība? Gaušanās par grūtu dzīvi? Nožēlojama eksistēšana?…

Tādā gadījumā mums ir prieks kliedēt šo priekšstatu, jo vismaz nometnē „Izaicinājums 6” nekā tāda nebija. Varbūt tikai dalībnieku ierobežotās Workshopkustību spējas un speciālie pārvietošanās līdzekļi atgādināja par viņu atšķirīgo „statusu”, bet citādi visu nometnes nedēļu tur valdīja apskaužams dzīvesprieks, savstarpēja sirsnība un gatavība pieņemt un uzvarēt visus izaicinājumus, ar ko vajadzēs sastapties nometnē un arī turpmākajā dzīvē.

Nedēļas garumā nometnes dalībniekiem bija iespēja klausīties lekcijas par dažādām tēmām, piedalīties mākslas darbnīcās un iemācīties pašiem izveidot kaut ko skaistu, pārbaudīt savas zināšanas viktorīnā un savu fizisko veiklību un precizitāti sporta spēlēs. Orientēšanās laikā krustu šķēršu izstaigājām skolas tuvāko apkārtni un meklējām kartē norādītos kontrolpunktus, bet koncerta vakarā uzstājās pazīstamais dziedātājs Valdis Dvorovs. Pāris mierīgākas vakara aktivitātes bija filmas „Neaizskaramie” skatīšanās, četru temperamentu testa izpildīšana un virtuālais ceļojums uz Norvēģiju.

Nometni „Izaicinājums” kalpošana Wings for Wheels rīkoja jau sesto gadu pēc kārtas, un trešo gadu pēc kārtas tā notika Raiskuma speciālajā internātpamatskolā, 6.-13. jūlijā.

Milzīgs paldies par to nometnes organizētājiem Evelīnai un Kasparam Apiņiem un Ailitai Kukai.