Laikmetīgās mākslas izstāde. Mākslas programma „TÊTE-À-TÊTE 2015”

gada 11. oktobrī cilvēku ar īpašām vajadzībām organizācijas MOTUS VITA dalībnieki apmeklēja Mākslas muzeju „Rīgas birža”. Borisa un Ināras Teterevu mākslu programmas „TÊTE-À-TÊTE 2015” ietvaros šeit piedāvā laikmetīgās mākslas izstādi „Septiņjūdžu zābakos. Pirmā pietura – Dānija”, kas piedāvās skatītājiem iepazīt Tenderas Mākslas muzeja kolekciju (Dānija). Ceļā uz topošo Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeju šī ir pirmā...

  1. gada 11. oktobrī cilvēku ar īpašām vajadzībām organizācijas MOTUS VITA dalībnieki apmeklēja Mākslas muzeju „Rīgas birža”. Borisa un Ināras Teterevu mākslu programmas „TÊTE-À-TÊTE 2015” ietvaros šeit piedāvā laikmetīgās mākslas izstādi „Septiņjūdžu zābakos. Pirmā pietura – Dānija”, kas piedāvās skatītājiem iepazīt Tenderas Mākslas muzeja kolekciju (Dānija).

Ceļā uz topošo Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeju šī ir pirmā izstāde, ar kuru Borisa un Ināras Teterevu fonds sadarbībā ar Latvijas Nacionālo mākslas muzeju iepazīstina ar Baltijas jūras reģiona muzeju labākajiem laikmetīgās mākslas krājumu piemēriem.

Tenderas Mākslas muzejs (Kunstmuseet i Tønder) atrodas Dānijā, Jitlandes dienvidos, netālu no robežas ar Vāciju un 2010. gadā Dānijā ieguvis titulu „Gada muzejs”. Tā laikmetīgās mākslas kolekcija atspoguļo galvenokārt 20. un 21. gadsimta tendences Ziemeļeiropas mākslā, īpašu uzsvaru liekot uz Dānijas māksliniekiem.

No Tenderas Mākslas muzeja, kura patrons ir Dānijas princis Joakims (Prince Joachim of Denmark), uz Rīgu atceļojuši tādu pasaulē atzītu mākslinieku kā Pērs Kirkebijs (Per Kirkeby, Dānija), Georgs Bāzelics (Georg Baselitz, Vācija), Īans Makīvers (Ian McKeever, Lielbritānija), Truelss Versels (Troels Wörsel, Dānija), Kains Tapers (Kain Tapper, Somija), Ūla Bilgrens (Ola Billgren, Zviedrija) u.c. autoru meistardarbi. Ekspozīcijā pārstāvētie Glezniecība, objekti, instalācijas, fotogrāfija ir tie mākslas veidi, kas iezīmē laikmetīgās mākslas pamatuzstādījumu – Sola Levita (Sol LeWitt)

vārdiem: „Idejas var būt mākslas darbi”.

Esam pateicīgi Borisa un Ināras Teterevu fondam par unikālu iespēju iepazīt tuvāk laikmetīgās mākslas pasauli.