Inkluzīvā regate Rīgā

gada 1. un 2. jūnijā Rīgas sporta burāšanas centrā startēja starptautiskās humanitārās misijas “Gara buras” piecpadsmitais posms. Pirmajā dienā MOTUS VITA dalībnieki iepazinās ar komandu locekļiem, profesionālajiem burātājiem, izgāja drošības tehnikas apmācību un instruktāžu, veica treniņbraucienu. Bet 2. jūnijā notika pati regate, kurā piedalījās trīs jahtas. Šajā dienā personas ar invaliditāti kļuva par pilnvērtīgiem komandu locekļiem...

gada 1. un 2. jūnijā Rīgas sporta burāšanas centrā startēja starptautiskās humanitārās misijas “Gara buras” piecpadsmitais posms. Pirmajā dienā MOTUS VITA dalībnieki iepazinās ar komandu locekļiem, profesionālajiem burātājiem, izgāja drošības tehnikas apmācību un instruktāžu, veica treniņbraucienu. Bet 2. jūnijā notika pati regate, kurā piedalījās trīs jahtas. Šajā dienā personas ar invaliditāti kļuva par pilnvērtīgiem komandu locekļiem un veica noteiktus pienākumus, sekojot jahtu kapteiņu norādījumiem. Iesaistīšanās kopīgā lietā piepildīja sirdis ar prieku! Visiem dalībniekiem ar invaliditāti šis bija pirmais mūžā izbrauciens zem burām.

MOTUS VITA dalībnieki guva spēcīgus iespaidus, sarunājoties ar humanitārās misijas “Gara buras” Oļegu Kolpaščikovu par dzīvi, par cilvēku ar invaliditāti iespējām, par viņu lomu sabiedriskajā dzīvē.

Regati noslēdza pusdienas un Jekaterinburgas mākslinieka Borisa Hohonova meistarklase “Aklo glezniecība”. Šīs mākslinieciskas mijiedarbības būtība – neredzīgs cilvēks pārī ar redzīgu mākslinieku radīja gleznas pēc mazākās darbības principa – atcirst lieko un nevairot būtnes.

Šīs brīnišķīgās dienas noslēguma izskanēja inkluzīvais koncerts, kurā piedalījās gan profesionālie izpildītāji, gan cilvēki ar invaliditāti.