Gaismas metafizika

Decembrī, neilgi pirms Ziemassvētkiem, MOTUS VITA dalībnieki apmeklēja Ivana Aivazovska darbu izstādi Rīgas biržas mākslas muzejā. Jāatzīmē, ka daudzi ekskursijas apmeklētāji paši nodarbojas ar gleznošanas mākslu, tāpēc ekspozīcijas apmeklējumu uztvēra kā tikšanos ar Skolotāju. Ivans Aivazovskis (1817. – 1900.) ir pasaulslavenais Krievijas skolas gleznotājs, kurš ir iemantojis slavu galvenokārt kā jūras ainavu meistars, kura mākslu...

Decembrī, neilgi pirms Ziemassvētkiem, MOTUS VITA dalībnieki apmeklēja Ivana Aivazovska darbu izstādi Rīgas biržas mākslas muzejā. Jāatzīmē, ka daudzi ekskursijas apmeklētāji paši nodarbojas ar gleznošanas mākslu, tāpēc ekspozīcijas apmeklējumu uztvēra kā tikšanos ar Skolotāju.

Ivans Aivazovskis (1817. – 1900.) ir pasaulslavenais Krievijas skolas gleznotājs, kurš ir iemantojis slavu galvenokārt kā jūras ainavu meistars, kura mākslu laika biedri apbrīnoja jau mākslinieka dzīves laikā.

Izstādes “Gaismas metafizika” koncepts balstās uz vēlmi parādīt dažādu posmu mākslinieka darbus, kuru galvenais kompozīcijas elements ir gaisma. Ekspozīcijas kodolu veido gleznas no Latvijas, Igaunijas un Ukrainas muzeju krājumiem. Visas gleznas vieno kopīgs temats – gaismas variācijas.