Gada balva cilvēku ar invaliditāti atbalstam

decembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notika svinīga ceremonija, kurā pasniedza balvas un atzinības rakstus konkursa “Gada balva cilvēku ar invaliditāti atbalstam” laureātiem. Šo konkursu jau piekto gadu pēc kārtas rīko Latvijas Republikas tiesībsargs sadarbībā ar Invalīdu un viņu draugu apvienību “Apeirons”. Konkursa mērķis ir saskatīt labās prakses piemērus, izcelt un novērtēt individuālus sasniegumus un veicināt nevalstisko organizāciju darbu....

  1. decembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notika svinīga ceremonija, kurā pasniedza balvas un atzinības rakstus konkursa “Gada balva cilvēku ar invaliditāti atbalstam” laureātiem.

Šo konkursu jau piekto gadu pēc kārtas rīko Latvijas Republikas tiesībsargs sadarbībā ar Invalīdu un viņu draugu apvienību “Apeirons”. Konkursa mērķis ir saskatīt labās prakses piemērus, izcelt un novērtēt individuālus sasniegumus un veicināt nevalstisko organizāciju darbu.

Šogad konkurss bija vērsts uz nevalstisko organizāciju paveiktā darba atzinīgu novērtēšanu un šā gada konkursā nominantus varēja pieteikt divās kategorijās – individuālais sniegums un nevalstisko organizāciju paveiktais. Balvas pasniedza žūrijas komisijas locekļi sešās nominācijās.

Nominācijā “Uzdrīkstēšanās” balvu saņēma biedrība cilvēkiem ar īpašām vajadzībām MOTUS VITA.

Apbalvojums nominācijā “Uzdrīkstēšanās” tiek pasniegts vadoties pēc tādiem kritērijiem kā drosme, taisnīgums, vienlīdzība. Par nominantiem šajā kategorijā izvirzīja cilvēkus vai komandas, kuri, neskatoties uz pašu īpašajām vajadzībām, ar savu darbību parāda, ka ir iespējams iziet ārpus komforta zonas, sniegties vēl augstāk un pierādīt, ka visi mēs esam vienlīdzīgi. Galvenais ir pārvarēt sabiedrības skatienus un nebaidīties no nezināmā. Šajā nominācijā novērtēja tādus drosmīgus sasniegumus kā iniciatīvu ieviešana un aktīva darbība ar nolūku aizstāvēt cilvēku ar īpašām vajadzībām tiesības un intereses jebkurā jomā, mainīt sabiedrībā pastāvošu kārtību un lauzt stereotipus, saņemt likumdevēju vai starptautisku organizāciju atbalstu. Tie ir cilvēki, kuru devīze ir “Katrs var!”

Izsakām milzīgu pateicību visiem MOTUS VITA dalībniekiem, mūsu tuviniekiem, partneriem un brīvprātīgajiem par kvalitatīvu un efektīvu kopīgu darbu šajā gadā!