Ikgadējā Starptautiskās ALS/MND asociāciju alianses sanāksme

gadā, Čikāgā (ASV), no 2. līdz 3. decembrim, notika ikgadējā Starptautiskās ALS/MND asociāciju alianses sanāksme. ALS/MND alianse apvieno visas pasaules asociācijas. Šajā reizē sanāksmē piedalījās nacionālās delegācijas no mūsu planētas visiem kontinentiem. Tikšanās mērķis bija pieredzes apmaiņa cīņā ar ALS/MND slimībām un turpmāko iniciatīvu un stratēģiju izstrāde. Pirmo reizi šādā lielā starptautiskā pasākumā piedalījās arī...

  1. gadā, Čikāgā (ASV), no 2. līdz 3. decembrim, notika ikgadējā Starptautiskās ALS/MND asociāciju alianses sanāksme. ALS/MND alianse apvieno visas pasaules asociācijas. Šajā reizē sanāksmē piedalījās nacionālās delegācijas no mūsu planētas visiem kontinentiem. Tikšanās mērķis bija pieredzes apmaiņa cīņā ar ALS/MND slimībām un turpmāko iniciatīvu un stratēģiju izstrāde.

Pirmo reizi šādā lielā starptautiskā pasākumā piedalījās arī Latvijas, biedrības MOTUS VITA, kura apvieno cilvēkus sirgstošus ar ALS/MND saslimšanām, pārstāvji, Valerijas Rakovs un Ilze Gaile.

Savā uzrunā biedrības MOTUS VITA priekšsēdētājs Valerijs Rakovs kolēģus iepazīstināja ar patreizējo situāciju Latvijā ar ALS/MND saslimšanām, pastāstīja par problēmām, par projektiem un programmām, kuras jau tiek realizētas, kā arī kuras vēl tiek plānotas. Visai augstu kolēģu atzinību izpelnījās Art-terapijas programma, kura, neskatoties uz visai nelielo pastāvēšanas laiku, jau ir guvusi visai ievērojamus rezultātus un turpina veiksmīgi attīstīties.

Konferences ietvaros notika vairākas tikšanās ar citu valstu nacionālajām organizācijam, kā, piemēram, ar Beļģijas, ASV, Taizemes, Islandes un Austrālijas biedrībām, kuru ietvaros tika risināti praktiski jautājumi par tālāku sadarbību.