28. februāris – Starptautiskā reto slimību diena

Pēc Eiropas reto slimību pētījumu organizācijas EURORDIS iniciatīvas retākā diena gadā – 29. februāris – ir oficiāli ieguvusi starptautiskās Reto slimību dienas statusu (Rare Disease Day). Pārējos gados svētki atzīmējami 28. februārī. Ik gadu pēdējā ziemas dienā Latvijas Reto slimību alianse, kuras dalībniece ir arī mūsu organizācija MOTUS VITA, cenšas pievērst sabiedrības uzmanību cilvēkiem ar retām slimībām....

Pēc Eiropas reto slimību pētījumu organizācijas EURORDIS iniciatīvas retākā diena gadā – 29. februāris – ir oficiāli ieguvusi starptautiskās Reto slimību dienas statusu (Rare Disease Day). Pārējos gados svētki atzīmējami 28. februārī.

Ik gadu pēdējā ziemas dienā Latvijas Reto slimību alianse, kuras dalībniece ir arī mūsu organizācija MOTUS VITA, cenšas pievērst sabiedrības uzmanību cilvēkiem ar retām slimībām.

Neskatoties uz reto saslimšanu simptomu un seku dažādību, vairākuma pacientu problēmas tomēr ir līdzīgas. Retās slimības nav pietiekami izpētītas, secīgi, liela daļa diagnožu tiek uzskatīti par neārstējamiem. Trūkst kvalificētu medicīnas speciālistu, pastāv grūtības ar savlaicīgu, ticamu diagnosticēšanu, ārstēšanu un rehabilitāciju.

Un tomēr, mērķtiecīgi un dziļi strādājot, pat šajos apstākļos iespējams paaugstināt reto slimību skarto cilvēku dzīves kvalitāti.