Kur atrast atbalstu

Šajā neierastajā laikā visa cilvēce ir sastapusies ar netipiskiem dzīves apstākļiem. Kad burtiski sastingst daudzas dzīves jomas un cilvēks nokļūst būtisku ierobežojumu apstākļos, mēs sazinājāmies ar dažiem MOTUS VITA organizācijas dalībniekiem un palūdzām atbildēt uz diviem jautājumiem: Kā Jūs jūtaties esošajā situācijā? Vai Jūs protat pārvarēt radušās dzīves grūtības? Ko jūs vēlētos novēlēt cilvēkiem šodien?...

Šajā neierastajā laikā visa cilvēce ir sastapusies ar netipiskiem dzīves apstākļiem. Kad burtiski sastingst daudzas dzīves jomas un cilvēks nokļūst būtisku ierobežojumu apstākļos, mēs sazinājāmies ar dažiem MOTUS VITA organizācijas dalībniekiem un palūdzām atbildēt uz diviem jautājumiem:

  1. Kā Jūs jūtaties esošajā situācijā?
  2. Vai Jūs protat pārvarēt radušās dzīves grūtības? Ko jūs vēlētos novēlēt cilvēkiem šodien?

Valērijs Rakovs, MOTUS VITA priekšsēdētājs

  1. Lielākoties atrodos līdzsvarā. Cenšos tagadējā situācijā sameklēt plusus un koncentrēt savu uzmanību tieši uz tiem.
  2. Nepieļaut, lai trauksme, kas burtiski ir pārņēmusi gaisotni visapkārt, mājotu mūsos un pāraugtu bailēs. Ticēt sev, jo ikvienam no mums potenciālā ir satriecošas iespējas. Šobrīd, kad ir mazāk kņadas un steigas, ir īstais laiks veikt iekšējo revīziju, atmest lieko, kļūt vieglākiem un brīvākiem.

Santa Survila, sociāli aktīva persona, sociālais mentors.

  1. Ikdienā man ir aktīva sabiedriskā un sociālā dzīve. Ārkārtas situācijas sākumā jutos apjukusi un pat nedaudz dusmojos, jo visi ieplānotie pasākumi tika atcelti un satraucos par to, kas būs tālāk, jo biju pieradusi pie aktīvas dzīves. Pirms ārkārtas situācijas gandrīz katru nedēļu piedalījos cilvēkiem ar invaliditāti aktuālu jautājumu apspriešanā sanāksmēs un sociālo lietu padomē. Steidzīgajā ikdienā laiks paskrēja nemanot! Pašlaik radās brīvs laiks uzsākt nedaudz piemirsto un iemācīties ko jaunu! Pastāstīšu jums nedaudz sīkāk.
  2. Sociālās izolēšanās laikā, kad lielākoties atrodos slēgtā vidē – mājās, pievērsos savam vaļaspriekam – pavārmākslai. Esmu atsākusi gatavot interesantus un garšīgus ēdienus. Vairāk novērtēju pastaigas svaigā gaisā, kas vēl pirms mēneša likās ikdienišķa lieta. Esmu uzsākusi studijas juristos un ikdienā pāris stundas pavadu mācoties likumdošanu. Pirms studiju uzsākšanas pat nevarēju iedomāties, ka man mācībām būs tik daudz laika. Ieviesu jaunu ieradumu – katru rītu 10 minūtes vingroju un jūtos možāk! Bez ārkārtas situācijas es nebūtu šo visu uzsākusi, jo domātu, ka man nav laika… Un sapņoju par ceļojumiem uz citām valstīm, kad atkal būs atvērtas robežas!

– Iesaku lietderīgi pavadīt šo laiku, kad ir iespēja uz brīdi apstāties un izvērtēt savas prioritātes.

– Padomājiet, kas jums sagādā prieku un kam jūs no sirds vēlaties pievērsties.

– Pārdomājiet savas lomas dzīvē – kad jūs esat aktīvs darbinieks, kad atpūšaties un pavadāt laiku ar ģimeni. Atrodiet laiku tam, kas jums sagādā prieku!

– Sameklējiet, ar ko aizvietot savas iepriekšējās aktivitātes, ja šobrīd jums nav iespējas nodarboties ar to, ko gribās un ko esat pieraduši darīt. Sapņojiet, neskumstiet, pavadiet laiku lietderīgi.

– Lasiet, mācieties jaunas lietas un veidojiet jaunus paradumus!